Pozývame Vás na novú výstavu do Kremnice

fazlic Plagat AA TLAC

Hasan Fazlić je svetoznámy umelec.

Narodil sa v Lipnici (oblasť mesta Tuzla, v súčasnosti Bosna a Hercegovina) v roku 1937. Od roku 1964 sa profesionálne venuje karikatúre a ilustrácii. Je členom Únie novinárov Bosny a Hercegoviny, Únie úžitkového umenia a Medzinárodnej umeleckej skupiny INTERART (Stuttgart, Nemecko). Okrem pravidelného publikovania karikatúr v denníku „Oslodedenie“, boli jeho práce uverejnené vo viacerých juhoslovanských publikáciách. Získal viacero medzinárodných ocenení. Jeho karikatúry, humoristické a satirické kresby publikovali časopisy a noviny v Rusku, Nemecku, Švajčiarsku a Taliansku.

V súčasnosti, sú karikatúry, humoristické a satirické kresby Hasana Fazlića súčasťou múzejných a súkromných zbierok po celom svete.

Počas XIV. zimných olympijských hier 1984 v Sarajeve vytvoril sériu karikatúr s názvom „čampraz“ (výkrik detí pri sánkovačke). Z nich bolo vybraných 17 kresieb, z ktorých organizátori pripravili 50 špeciálnych, číslovaných a Hasanom Fazlićom podpísaných setov. Tieto sety boli následne odovzdané ako dar primátora Sarajeva vybraným členom olympijského hnutia.

František Chmelár, čestný prezident Slovenského olympijského výboru, daroval set označený číslom 12/50 Slovenskému olympijskému a športovému múzeu v roku 2017.

Výstava bude počas konania festivalu v spomínaných  priestoroch SOV – SOŠM v Stálej expozícii dejín lyžovania na Slovensku otvorená:

piatok: 15-18

sobota: 12-18